30 lipca w wakacyjny wtorek z Muzeum Regionalnym, odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „SPOTKANIA Z ETNOGRAFIĄ”, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych. Tym razem były to warsztaty oscylujące wokół rzeźby. Przewodnikiem, który zaprezentował pracę z drewnem był niezwykle uzdolniony, wielokrotnie uhonorowany, jasielski RZEŹBIARZ Pan Adam Rąpała. Niewątpliwie jest to artysta zarażający pasją twórczą, co przejawiło się w głębokim zainteresowaniu uczestników, którzy zafascynowani jego talentem, próbowali własnych sił w łatwiejszym w obróbce materiale.

Doszliśmy więc do półmetku wakacyjnych spotkań. Następne dwa wtorki to spotkania z Panią Alicją Antonik, jasielską rękodzielniczką, która uczyć będzie technik szydełkowania i haftowania. Cykl zakończą warsztaty ceramiczne, które poprowadzę (Etnograf Muzeum/Adrianna Napiórkowska – Bek). Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy i przypominamy, że są to zajęcia bezpłatne dla osób indywidualnie przychodzących i rodzin