Wszystkich pasjonatów plastyki obrzędowej i wielkanocnych tradycji regionu jasielskiego zapraszamy do udziału w KONKURSIE UMJ/CITiK i MRJ w kategoriach:

A. Najładniejsza pisanka tradycyjna – kategoria dedykowana dorosłym.

Powinna być wykonana na bazie wydmuszki, ubarwiona przy użyciu tradycyjnych, naturalnie pozyskiwanych barwników. Powinna być wykonana techniką drapaną lub batikową przy użyciu wosku. Prosimy o pisanki wyłącznie na bazie wydmuszek.

B. Najciekawsza pisanka współczesna – kategoria przewidziana dla dorosłych.

Mile widziane będą pisanki zdobione kolorowym woskiem, które w tej kategorii mogą być barwione syntetycznie. Chętnie przyjmiemy delikatne frywolitki i wszelkie ażury wykonane na wydmuszce jaja kurzego, kaczego, gęsiego, strusiego, itd. Dozwolone są również prace na bazie imitacji drewnianych, ceramicznych i szklanych, które mogą być pomalowane dowolnie wybranymi farbami /akrylowymi, olejnymi, plakatowymi, akwarelowymi, itd./ Do konkursu mogą być zgłoszone pisanki wydziergane na drutach, zrobione na szydełku, czy starannie wyklejone haftem. Mile widziane będą także pisanki oklejone papierem dekoracyjnym, czy elementami z bibuły oraz innymi naturalnymi dodatkami np.: nicią, słomą, nasionami, itp. Z konkursu wykluczone zostaną wszystkie prace na bazie jaj styropianowych i plastikowych oraz wszelkie sztuczne zdobienia, cekiny, plastikowe koraliki czy naklejki, itp.

C. Wielkanocna Kartka  Miasta Jasła – jest to kategoria dla dzieci.

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie kartki oddającej atmosferę Świąt Wielkanocnych. Odwoływać się powinna do tradycji świątecznych regionu oraz ogólnie do tematyki tychże Świąt. Każda praca powinna być wykonana samodzielnie i przedstawiać własną wizję dziecka. Praca może być wykonana techniką: rysunku, grafiki, kolażu, za pomącą pasteli. Może być namalowana dowolnie wybranym rodzajem farb. Prosimy o wyłączenie materiałów i elementów nietrwałych, wypukłych i tłustych, tj. plastelina, materiały sypkie. Preferowana kartka płaska, format kartki: A4, składana na pół. W kartkę konkursową należy wkomponować herb Miasta Jasła –wzór herbu dostępny jest na stronie internetowej na http://um.jaslo.pl/nasze-miasto/. Praca powinna być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora. Jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową. Prace plastyczne zgłoszone do konkursu nie podlegają zwrotowi.

TERMINY SKŁADANIA PRAC KONKURSOWYCH:

Prosimy o dostarczenie pisanek kat. A. i B. wraz z wypełnionym formularzem  zgłoszenia do siedziby Muzeum przy ul. Kadyiego 11, wyłącznie w terminie: od 28 marca do 7 kwietnia, w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od godz. 07:00 do 15:00.

Rozstrzygnięcie kategorii A. i B. zaplanowane zostało na dzień 8 kwietnia 2022 roku /piątek/.

Natomiast Wielkanocne Kartki Miasta Jasła kat. C, należy dostarczyć wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia do Centrum Informacji Turystycznej w Jaśle, ul. Sokoła 8, w nieprzekraczalnym terminie do 23 marca, w godzinach pracy placówki.

Wyniki konkursu w kategorii Wielkanocna Kartka Miasta Jasła zostaną ogłoszone do 29 marca 2022 r. Laureaci zostaną poinformowani telefonicznie o wynikach konkursu. Lista laureatów będzie także opublikowana na stronie internetowej www.citik.jaslo.pl oraz www.um.jaslo.pl. Wręczenie nagród i dyplomów zaplanowane zostało na 31 marca 2022 r.

Szczegóły w REGULAMINIE poniżej. Uczestnicy zobowiązani są do złożenia wraz z pracą konkursową FORMULARZU ZGŁOSZENIA /dostępny poniżej/ i zapoznania się z KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ dotyczącą RODO /dostępna poniżej/.

Serdeczne pozdrawiamy i zachęcamy do udziału w KONKURSIE.