Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na warsztaty poświęcone tradycyjnej, pogórzańskiej plastyce obrzędowej, w tym technice pisania pisanek i tworzenia wielkanocnych palm.

Odbywać się będą w budynku MUZEUM przy ul. Kadyiego 11 w dniach:

29 marzec – PALMY

5 kwiecień – PISANKI

Koszt warsztatów wynosi 20 zł

Czas zajęć 80 minut.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 10 i dorosłych, nie tylko z racji gorącego wosku, ostrych narzędzi ale również ze względu na wymagane przy takich czynnościach, wykształcone w stopniu podstawowym umiejętności manualne.

Warsztaty poprowadzą mistrzynie technik tradycyjnych i wielokrotne laureatki ogólnopolskich konkursów. Są to instruktorki od lat specjalizujące się w plastyce obrzędowej: Małgorzata Wójcik, Małgorzata Łabuda oraz Sylwia Solarz.

Zajęcia prowadzić będzie także ceniona i znana jasielska rękodzielniczka Pani Alicja Antonik.

Podczas zajęć instruktorki uczyć będą tradycyjnego pisania pisanek, metodami: batikową, barwienie przy użyciu wosku i drapaną a także pisać pisanki kolorowym woskiem. Podejmą się także nauki technik bibułkarstwa, aby docelowo każdy z uczestników potrafił stworzyć tradycyjną dla regonu palmę wielkanocną.

W sprawie zgłoszeń prosimy o kontakt telefoniczny: 13 446 23 59

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego pod uwagę brana będzie kolejność zgłoszeń.

Grupy szkolne mogą zapisywać się do godz. 15:20.

Dla grup międzypokoleniowych i osób indywidualnych przeznaczone są zajęcia o godz.16:00.

MOŻLIWE TERMINY I GODZINY ZAPISÓW

PALMY: 29 marca

Grupa I – szkolna –  od 10:00 – 11:20, prowadzące Sylwia Solarz i Małgorzata Wójcik

Grupa II – szkolna – od 12:00 – 13:20, prowadzące Sylwia Solarz i Małgorzata Wójcik

Grupa III – szkolna – od 14:00 – 15 :20, prowadząca Alicja Antonik

Grupa IV – zapisy indywidualne, w tym dorośli i dzieci oraz grupy międzypokoleniowe, od 16:00 – 17:20, prowadząca Alicja Antonik

PISANKI: 5 kwietnia

GRUPY I, II, III zajęcia przeznaczone dla grup szkolnych/GRUPA IV zapisy indywidualne.

Grupa I – szkolna, od 10:00 – 11:20, prowadzące Małgorzata Łabuda i Małgorzata Wójcik

Grupa II – szkolna, od 12:00 – 13:20, prowadzące Małgorzata Łabuda i Małgorzata Wójcik

Grupa III – szkolna od 14:00 – 15 :20, prowadząca Alicja Antonik

Grupa IV – zapisy indywidualne, dorośli i dzieci/grupy międzypokoleniowe, od 16:00 – 17:20, prowadząca Alicja Antonik

Mamy też nadzieję, że powstałe na warsztatach pisanki złożone zostaną do Konkursu Wielkanocnego 2022, w kategorii na najładniejszą pisankę tradycyjną i najciekawszą pisankę współczesną. Prace można składać do 7 kwietnia.

Ponadto zapraszamy na WARSZTATY ZE STAŁEJ OFERTY MUZEUM, gdzie tematem przewodnim będzie WIELKANOC.

Są to warsztaty MALOWANIA NA SZKLE oraz MALOWANIA WIELKANOCNYCH OZDÓB Z TZW. MASY PORCELANOWEJ.

Te zajęcia kierowane są do najmłodszych, możliwe są zapisy indywidualne oraz grupowe w tym przedszkolne i szkolne.

W przypadku warsztatów ze stałej oferty /malowanie na szkle, masa porcelanowa, glina/, możliwe jest uzgodnienie dogodnych dla Państwa terminów, w godzinach pracy Muzeum.

ZAPRASZAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!