Zakończyła się konserwacja wybranych starodruków z kolekcji dr. Kadyiego na ekspozycję stałą w Muzeum Regionalnym w Jaśle.
W 2023 roku udało się pozyskać dofinansowanie i poddać konserwacji sześć najstarszych ksiąg ze zbiorów kolekcjonera i największego donatora jasielskiego muzeum. Na zadanie wydano wówczas 87 500 zł. W kolejnym 2024 roku do kompleksowej konserwacji trafiło kolejne sześć wolumenów, za znacznie wyższą kwotę, bo 115 500 zł. Marzeniem instytucji jest uzyskanie kolejnej pomocy ze strony państwa, bo w kolejce czekają następne ciekawe pozycje z „kadejowej” biblioteki.
Celem przeprowadzonej konserwacji było zatrzymanie procesów destrukcji, zabezpieczenie i przywrócenie walorów estetycznych i ekspozycyjnych wybranym pozycjom, tak, aby finalnie wzbogacić ofertę wystawienniczą. Muzeum nie posiada własnej pracowni konserwacji zbiorów ani wykwalifikowanej kadry, dlatego realizację prac konserwatorskich powierza wyspecjalizowanej, profesjonalnej pracowni, która dysponuje niezbędnym wyposażeniem, kadrą, a także doświadczeniem w prowadzeniu kompleksowej konserwacji starodruków. Ekspertyzy konserwatorskie i programy niezbędnych prac przygotowane zostały przez Ewa Pietrzak, konserwatora w Pracowni Konserwacji Papieru i Skóry Zamku Królewskiego na Wawelu.
Wszystkie wybrane obiekty wymagały pilnych zabiegów konserwatorskich. Księgi były w bardzo złym stanie, często uszkodzone, w niektórych przypadkach oprawy zupełnie oddzielone od bloku, do tego uszkodzenia tj. przerwane szycie składek, osłabione zwięzy. Karty woluminów były zanieczyszczone, z intensywnymi plamami i zaciekami, wyklejki wewnętrzne z przedarciami i ubytkami. Często występowały też ślady żerowania owadów. Wykonana konserwacja pozwoliła przywrócić im pierwotny stan, zabezpieczyła na kolejne lata i umożliwia bezpieczną ekspozycję.
Księgi zostały już włączone do ekspozycji stałej, w tzw. gabinecie kolekcjonera poświęconym sylwetce dr. Kadyiego, a pozostałe w Sali sakralnej.