Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wystawę „150 lat Liceum i Gimnazjum w Jaśle i 125 lat Kaplicy Gimnazjalnej”, której otwarcie nastąpi w najbliższy czwartek, 13 września o godzinie 10:30.

Na wystawie będą pokazane pamiątki ze zbiorów naszego Muzeum i I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Są one związane z bogatymi dziejami szkoły, losami nauczycieli i wychowanków. Zostaną zaprezentowane fotografie z różnych okresów działalności placówki, świadectwa szkolne, kroniki i inne dokumenty przedstawiające dzieje liceum. Szczególne miejsce będą zajmowały eksponaty związane z Hugonem Steinhausem – wybitnym matematykiem i Józefem Wiśniowskim – profesorem szkoły i literatem. Wystawa będzie czynna do 31 października. Serdecznie zapraszamy.

Przemysław Misiołek MRJ