13 września 2018 roku odbyło się otwarcie wystawy z okazji obchodów 150-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Leszczyńskiego i 125-lecie Kaplicy Gimnazjalnej w Jaśle.

Na wystawie zaprezentowano pamiątki ze zbiorów naszego Muzeum i I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, które przedstawiają bogate dzieje szkoły, losy nauczycieli i wychowanków. Można zapoznać się z fotografiami z różnych okresów działalności placówki, świadectwami szkolnymi, kronikami i innymi dokumentami przedstawiającymi dzieje liceum. Szczególne miejsce zajmują eksponaty związane z Hugonem Steinhausem – wybitnym matematykiem i Józefem Wiśniowskim – profesorem szkoły i literatem.

Na otwarciu wystawy obecni byli burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian, dyrektor  I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle Barbara Wierdak – Cybroń, zastępca dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, licznie przybyli absolwenci i uczniowie I LO. Wystawa będzie czynna do 31 października.

Serdecznie zapraszamy.