22 listopada odbył się w Muzeum Centrum Kultury w Trebiszowie na Słowacji uroczysty wernisaż szklanych, ręcznie zdobionych ozdób firmy DAGMARA z Jasła. Wystawa zorganizowana została przez Muzeum Regionalne w Jaśle i przyciągnęła w dniu otwarcia wyjątkowo liczne grono zainteresowanych.

Zakład Ozdób Choinkowych DAGMARA świętuje w tym roku 35 jubileusz powstania. Rodzinna firma produkująca ręcznie dekorowane ozdoby choinkowe, założona w 1982 roku od lat zachwyca kreatywnością i finezją wykonania.

Na wystawę w Trebiszowie wybrano ozdoby, które najlepiej pokazać miały kunszt i kreatywność dekoratorów. Przygotowano sześć gablot tematycznych: ozdoby inspirowane jubilerskimi jajkami wytwarzanymi przez Fabergé na zamówienie rosyjskich carów, malarskie interpretacje ikon, niezwykle dopracowane i pełne detali ilustracje starorosyjskich baśni na czysto czarnym tle, kapiąca od złota kolekcja dekoracyjna tzw. królewska, przedstawienia najbardziej znanych budowli świata i urzekające lekkością, przejrzyste bobmki witrażowe. Wyjątkową atrakcją wystawy okazały się specjalnie z tej pkazji  przygotowane dwa portrety: związanego z trebiszowskim pałacem Gyula Andrassiego i cesarzowej Sissi. Atmosferę świąteczną przywołuje ozdobiona bombkami z Jasła choinka. Wystawa wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców Trebiszowa i przyciągnęła tłumy zainteresowanych.

Vystawa vianocnych ozdob Dagmara, 22 listopada 2017 – 9 stycznia 2018, Muzeum Centrum Kultury w Trebiszowie