6 lipca bieżącego roku w Muzeum Regionalnym w Jaśle zostanie otwarta wystawa jubileuszowa zorganizowana z okazji 45-lecia działalności Polskiego Koła Numizmatycznego im. dr Stanisława Kadyiego w Jaśle.

Zostaną na niej  zaprezentowane najciekawsze zbiory członków Koła. Motywem przewodnim wystawy jest 100-Rocznica Odzyskania Niepodległości. Członkowie Koła PTN w Jaśle nie tylko gromadzą numizmaty, ale też popularyzują wiedzę o numizmatyce i historii. Jedną z form tej popularyzacji jest emisja medali pamiątkowych, okolicznościowych banknotów i monet. Będą one jedną z głównych atrakcji wystawy prezentowanej w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 6 lipca do 31 sierpnia 2018 r.