W dniu 15 września 2019 roku o godz. 16:00, odbyła się premiera przedstawienia pt. „POGÓRZAŃSKIE WESELE – RYKOWINY”, w wykonaniu LUDOWEGO ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „JAŚLANIE”  wraz z KAPELĄ.

Było to dla nas niezwykle ważne wydarzenie ponieważ fundamentem stworzonej przez kierownika grupy Bogusława Banasia choreografii były nasze archiwalne materiały etnograficzne. Ponadto część zespołu wystąpiła w strojach ludowych wiernie wzorowanych na naszej muzealnej kolekcji.

W tym niezwykle radosnym i, jak się okazało, wzruszającym wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób.

Niewątpliwie inicjatywa ta jest wstępem do dobrze się zapowiadającej dalszej współpracy MRJ z zespołem „Jaślanie”.

Artystom serdecznie dziękujemy, a Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji z tego niezwykłego wydarzenia, które mamy nadzieję będziemy mogli niebawem przedstawić szerszej rzeszy publiczności.