Projekt „Ukryte skarby Muzeum Regionalnego w Jaśle” – podsumowanie. 16.12.2022 r.

16 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość podsumowująca przebudowę i modernizację budynku Muzeum Regionalnego w Jaśle. Tego dnia zostały zaprezentowane nowe sale wystawiennicze wraz z ekspozycjami. Uroczystość była okazją do nadania jednej z sal imienia profesora Jana Wodyńskiego, gdzie pokazane są prace tego artysty. Wybrane okazy, wcześniej prezentowane tylko na wystawach czasowych, z kolekcji Patrona…

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO 2022 r.

W dniu 19. XII. 22 r. komisja konkursowa w składzie: – Anna Brożyna; – Patrycja Bimkiewicz; – Adrianna Napiórkowska – Bek; dokonała oceny prac w kategorii: Najciekawszy wizerunek św. Mikołaja w dowolnej technice plastycznej. Jednogłośnie przyznano: Miejsce pierwsze – Marcie Wachel – za batik Równorzędne miejsca drugie – Antoniemu Bolkowi i Adamowi Rąpale – za…

W pracowni konserwatorskiej

Podczas realizacji konserwacji prac Jana Wodyńskiego i powstawaniu filmu dokumentalnego o artyście, udało się też zarejestrować ciekawy materiał filmowy w pracowni konserwacji. Odsłaniamy kulisy pracy konserwatora dzieł sztuki Kulisy konserwacji obrazów malarza Jana Wodyńskiego, przeprowadzonej w ramach projektu „W stronę koloru – konserwacja prac Jana Wodyńskiego ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Jaśle” dofinansowanego ze środków…

Konserwacja obrazów Jana Wodyńskiego zakończona

Zakończyła się konserwacja obrazów Jana Wodyńskiego dla Muzeum Regionalnego w Jaśle w ramach ministerialnego dofinansowania. Muzeum Regionalne im. dr. Stanisława Kadyiego w Jaśle otrzymało po raz kolejny ministerialne dofinansowanie na konserwację wybranych prac malarskich na ekspozycję stałą. Po  zrealizowanych z powodzeniem konserwacjach obrazów Ignacego Pinkasa, do kolejnych wytypowano obrazy Jana Wodyńskiego. Po darowiźnie bratanka artysty…

Internetowa premiera filmu „Wodyński. W stronę koloru”

Muzeum Regionalne zaprasza do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wodyński. W stronę koloru”. Filmowa biografia pochodzącego z Jasła artysty powstała w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo projektu na konserwację prac malarza. Film „Wodyński. W stronę koloru” to kolejna realizacja filmowa zlecona przez muzeum. Na kanale Youtube i stronie internetowej instytucji znaleźć można krótkie prezentacje zbiorów o różnej tematyce…

Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

Miło nam Państwa poinformawać, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego. Dzięki uczestnictwu w plenerach i konkursach sztuki ludowej, zebrał ponad…

Śladami twórczości Antoniego Bolka z Załęża – realizacja projektu ministerialnego.

W trakcie pracy nad projektem Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża, której celem było sfotografowanie rzeźb sakralnych twórcy z regionu Małopolski i Podkarpacia zawitaliśmy m.in. do obiektów: Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle; Kościół Miłosierdzia Bożego w Jaśle; Kapliczki przy kościele Świętego Stanisława BM i Jadwigi Śląskiej w Osobnicy; Cerkiew Opieki Najświętszej Marii Panny w…

Realizacja projektu „W stronę koloru”

Muzeum realizuje projekt „W stronę koloru – konserwacja prac Jana Wodyńskiego ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Jaśle”, który uzyskał dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu rządowego Wspieranie działań muzealnych. Celem zadania jest przywrócenie walorów ekspozycyjnych wybranym 9 obrazom Jana Wodyńskiego, uznanego artysty malarza wywodzącego się z Jasła. Konserwacja przywróci walory ekspozycyjne wybranych…