Muzeum Regionalne zaprasza do obejrzenia filmu dokumentalnego „Wodyński. W stronę koloru”. Filmowa biografia pochodzącego z Jasła artysty powstała w ramach dofinansowanego przez Ministerstwo projektu na konserwację prac malarza.

Film „Wodyński. W stronę koloru” to kolejna realizacja filmowa zlecona przez muzeum. Na kanale Youtube i stronie internetowej instytucji znaleźć można krótkie prezentacje zbiorów o różnej tematyce oraz filmy dokumentalne. W ubiegłym roku spore zainteresowanie wzbudził ten poświęcony malarzowi Ignacemu Pinkasowi. Obecnie premierę ma najnowsza produkcja przybliżająca sylwetkę artysty malarza, wykładowcy akademickiego i jaślanina prof. Jana Wodyńskiego. Dynamiczny, świetnie zrealizowany film przestawia sylwetkę postaci i jego drogę życiową, ale też podejmuje próbę zaznajomienia z artystycznymi poszukiwaniami twórcy i przybliża sygnalizowane w tytule zagadnienie koloryzmu.

Film wart obejrzenia i polecenia znaleźć można na kanale filmowym muzeum i na stronie internetowej.

„Wodyński. W stronę koloru”. Realizacja: Trznadel Media

Internetowa premiera filmu: 10.12.200, godz. 18.00 na kanale Youtube muzeum:

Projekt „W stronę koloru – konserwacja prac Jana Wodyńskiego ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Jaśle” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w kwocie 31 080 zł.