Muzeum realizuje projekt „W stronę koloru – konserwacja prac Jana Wodyńskiego ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Jaśle”, który uzyskał dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu rządowego Wspieranie działań muzealnych.

Celem zadania jest przywrócenie walorów ekspozycyjnych wybranym 9 obrazom Jana Wodyńskiego, uznanego artysty malarza wywodzącego się z Jasła. Konserwacja przywróci walory ekspozycyjne wybranych obiektów i umożliwi ich prezentację na ekspozycji stałej w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Jako uzupełnienie projektu zaplanowano produkcję filmu dokumentalnego o Wodyńskim, który będzie dopełnieniem muzealnej narracji poświęconej artyście. Trwają zdjęcia na dokumentu, który będzie do zobaczenia już w grudniu.

Projekt „W stronę koloru – konserwacja prac Jana Wodyńskiego ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Jaśle” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.