Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wystawę malarstwa Piotra Seredyńskiego. Inaugurujący ją wernisaż z udziałem artysty odbędzie się w czwartek 8 lutego o godz. 17.00.

Muzeum organizuje do kilkunastu wystaw rocznie prezentując najczęściej eksponaty będące własnością instytucji lub użyczone przez inne muzea albo osoby prywatne. Stara się też przedstawiać publiczności ciekawych artystów związanych z regionem. Tym razem jest to pierwsza wystawa indywidualna jasielskiego malarza Piotra Seredyńskiego. Artysta związany jest z nieformalnym stowarzyszeniem plastyków jasielskich PLAJA, z którym wystawiał swoje prace kilkukrotnie: w 2011 roku na Słowacji w Bardejowie oraz w miejscowości Nesvady podczas Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego „TUZVIRAG”, a w 2012 roku w Jasielskim Domu Kultury.

Jak sam mówi, nie studiował na Akademii, ukończył prawo, by następnie przez kilkanaście lat uczyć języka angielskiego. Od 2006 roku z mniejszą lub większą intensywnością zajmuje się sztuką, choć zainteresowanie i pociąg do sztuki towarzyszyły mu od dziecka. Artystycznego rzemiosła uczył się samodzielnie, metodą prób i błędów, przy okazji zahaczając też o emalię i działalność muzyczną. Na wystawie w jasielskim muzeum zobaczymy wybrane prace, wszystkie w technice olejnej.

Wystawa „PIOTR SEREDYŃSKI MALARSTWO”, od 8.02.2024 do 31.03.2024, Muzeum Regionalne w Jaśle, ul. Kadyiego 11, wernisaż 8.02.2024, godz. 17.00