Muzeum Regionalne w Jaśle oraz firma DAGMARA zapraszają na warsztaty dekorowania bombek choinkowych. Firma zapewnia bombki oraz materiały dekoracyjne, a doświadczone panie dekoratorki pokażą jak je wykorzystać by osiągnąć wymarzony efekt. Poczujcie atmosferę świat dekorując wspólnie własne ozdoby choinkowe.

DAGMARA to jasielska rodzinna firma z 40 letnią tradycją. Zajmuje się produkcją ozdób choinkowych od 1982 r., a jej specjalnością są ręcznie dekorowane i malowane bombki nierzadko będące małymi dziełami sztuki. Wytwarzane w Jaśle ozdoby trafiają do wielu europejskich odbiorców w Anglii, Niemczech, Włoszech, czy Francji, a także w krajach, które nie posiadają bogatej tradycji bożonarodzeniowej: w Japonii, Singapurze, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Sprzedawane są w ekskluzywnych sklepach i salonach wyposażenia wnętrz na świecie, takich jak Harrods, John Lewis, Fortnum&Mason czy Printemps Paris.

Firma zatrudnia ponad 100 pracowników, z których ponad połowę stanowią utalentowane dekoratorki. To one wymyślają nowe wzory dopasowane do zmieniających się trendów modowych oraz wnętrzarskich. Teraz w przedświątecznym czasie, znajdują też czas by poprowadzić w muzeum warsztaty dekorowania bombek. Opowiedzą o stosowanych materiałach, pokażą popularne wzory i pokażą jak pracują dekoratorzy. Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł samodzielnie ozdobić kilka bombek w wybranym przez siebie stylu. Taka, własnoręcznie wykonana ozdoba, może następnie stać się elementem wystroju choinki, czy wnętrza. Być może pozwoli nam odkryć w nas twórczą pasję, a może będzie inspiracją do kontynuowania twórczej przygody w gronie rodziny.

Warsztaty planowane są w terminach:

1 grudnia, godz. 14.00 oraz 16.00

6 grudnia, godz. 12.00 oraz 14.00

13 grudnia, godz. 12.00 oraz 14.00

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów w innym terminie dla grupy zorganizowanej po uprzednim ustaleniu z Muzeum.

Cena warsztatów wynosi 25 zł. od osoby i obejmuje bombki oraz potrzebne materiały dekoracyjne.

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy. Więcej informacji i rezerwacja miejsc telefonicznie: 13 446 23 59.