Miło nam poinformować Państwa, że w dniu 19 grudnia 2023 roku jury w składzie: Anna Brożyna, Alfred Sepioł, Lucyna Tuchowska oraz Adrianna Napiórkowska – Bek, przyznało:

MIEJSCE I – Antoniemu Bolkowi

MIEJSCE II – Adamowi Rąpale

MIEJSCE III – brak – nie przyznano

WYRÓŻNIENIE – Teresie Rąpale

WYRÓŻNIENIE – Agnieszce Szlęzak

WYRÓŻNIENIE – Zuzannie Bochenek oraz Jakubowi Chochołkowi

WYRÓŻNIENIE – Natalii Zabawie

Ponadto postanowiono, że poza przewidzianymi w regulaminie nagrodami pieniężnymi dla laureatów, dostaną je także osoby wyróżnione. Nagrody pieniężne zostaną przesłane przelewem na konta nagrodzonych i wyróżnionych.

Na wszystkich uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy do indywidualnego odbioru po świętach.

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej, która będzie czynna od 27 grudnia do 2 lutego 2024 r.

Zgodnie z regulaminem nagrodzone prace /miejsce I i II/ zyskują status eksponatów i zostają własnością Muzeum Regionalnego. Odbiór reszty prac konkursowych, w tym wyróżnionych po zakończeniu wystawy.

Dodatkowo, na sali z pracami konkursowymi zostaną wyeksponowane dwie niezwykłe szopki będące darami mieszkańców Jasła.

Jedną z nich jest szopka autorstwa św. pamięci Tomasza Stója, który wykonał ją wraz z podopiecznymi warsztatów terapii zajęciowej w Jaśle. Drugą wyeksponowaną pracą będzie ponad 100 letnia szopka wykonana przez Pana Józefa Tęczę z Warzyc w 1922 r. Pracom tym poświęcone będą osobne artykuły.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie a laureatom gratulujemy!

Serdecznie zapraszamy na wystawę!