Muzeum Regionalne w Jaśle udało sie pozyskać środki na zakup nowego wyposażenia wystawienniczego.

W ramach projektu zostanie zakupione 10 gablot pionowych i 10 stołowych do urządzania ekspozycji czasowych. Pozwoli to na atrakcyjniejsze projektowanie ekspozycji. Przyczyni się do wzbogacenia oferty i zapewnienie lepszej ochrony prezentowanym obiektom. Każda z gablot zostanie wykonana ze szkła bezpiecznego i wyposażona w niezależne oświetlenie.

Środki w wysokości 70000 zł pochodzą z programu Infrastruktura Kultury 2024. Urząd Miasta Jasła zapewnił wkład własny do projektu w wysokości 30000 zł. Pozwoli to na zakup stołu multimedialnego, monitora dotykowego i specjalnego monitora dotykowego dedykowanego dla dzieci. Wszystkie te działania przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności organizowanych ekspozycji dla szerszej grupy odbiorców. Stół multimedialny i monitory pozwolą na wzbogacenie zbiorów o odwzorowania cyfrowe, aplikacje i multimedia.

Poglądowe zdjęcia gablot i stołu multimedialnego

Muzeum Regionalne w Jaśle