Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza po raz kolejny do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „In vino veritas” adresowanym do osób dorosłych mających artystyczne pasje.

Celem organizowanego Konkursu jest pobudzenie pasji tworzenia, rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych oraz docenienie twórców i pasjonatów. Tematem Konkursu są tradycje winiarskie regionu jasielskiego, rozwijające się od lat 80. ubiegłego wieku. Interpretacja tematu jest dowolna, prace mogą odnosić się zarówno do uprawy winorośli, wytwarzania wina, jak i elementów biesiadnych i historycznych. Istotnym elementem jest nawiązanie do Miasta Jasła lub regionu jasielskiego. Technika pracy jest dowolna. Przewidziane są nagrody pieniężne.

Wybrane prace zgłoszone do Konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Muzeum zastrzega sobie również przejęcie nagrodzonych prac na własność co pozwoli na budowanie kolekcji tematycznej zbiorów. Wszystkie szczegóły odnośnie zgłoszeń i przebiegu Konkursu znajdują się w Regulaminie. Zachęcamy do udziału! Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca. Formularz Zgłoszeniowy jest do pobrania poniżej.

Jest to druga edycja konkursu. Poprzednie, a zwłaszcza ubiegłoroczna, spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Prace konkursowe spłynęły praktycznie z całej Polski. Wykazywały się wyjątkową różnorodnością technik oraz kreatywnością i pomysłowością w interpretacji tematu. Pokonkursowe wystawy cieszyły się sporym zainteresowaniem, a nabyte przez muzeum prace zdobią dziś salę ekspozycyjną na pierwszym piętrze.