Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Konkursie Wielkanocnym.

Już dziś zachęcamy do przygotowywania wymagających prac konkursowych, które w przypadku pisanek można składać lub nadsyłać, w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca, na adres: Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego, ul. Kadyiego 11, 38-200 Jasło. Natomiast konkursowe kartki świąteczne należy dostarczyć do 23 marca włącznie, na adres Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle, ul. Sokoła 8.

Kategorie Muzeum Regionalnego im. dr. S. Kadyiego:

najładniejsza pisanka tradycyjna,

– najbardziej interesująca pisanka współczesna,

kierowane są do osób pełnoletnich.

Kategoria Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej,

najpiękniejsza wielkanocna kartka świąteczna Miasta Jasła,

przeznaczona jest dla dzieci.

STAŁE WARUNKI I ZASADY KONKURSU:

A. Najładniejsza pisanka tradycyjna

Powinna być wykonana na bazie wydmuszki, ubarwiona przy użyciu tradycyjnych, naturalnie pozyskanych barwników oraz wykonana techniką rytowniczą lub metodą przy użyciu wosku /pisana woskiem/. Jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową.

B. Najbardziej interesująca pisanka współczesna

Mile widziane będą pisanki zdobione kolorowym woskiem, które w tej kategorii mogą być barwione syntetycznie. Chętnie przyjmiemy delikatne frywolitki i wszelkie ażury wykonane na wydmuszce jaja kurzego, kaczego, gęsiego, strusiego, itd. Dozwolone są również prace na bazie imitacji drewnianych, ceramicznych i szklanych, które mogą być pomalowane dowolnie wybranymi farbami akrylowymi, olejnymi, plakatowymi itd. Do konkursu mogą być zgłoszone pisanki wydziergane na drutach, zrobione na szydełku czy starannie wyklejone haftem. Mile widziane będą także pisanki oklejone papierem dekoracyjnym, elementami z bibuły oraz innymi naturalnymi dodatkami np.: nicią, słomą, nasionami, naturalnymi kamyczkami, piaskiem… Z konkursu wykluczone zostaną wszystkie prace na bazie jaj styropianowych i plastikowych oraz wszelkie sztuczne zdobienia, cekiny, plastikowe koraliki czy naklejki, wstążeczki itp. Jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową.

C. Najpiękniejsza wielkanocna kartka świąteczna Miasta Jasła

Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie kartki oddającej atmosferę Świąt Wielkanocnych. Odwoływać się powinna do tradycji świątecznych regionu oraz ogólnie do tematyki tychże Świąt. Każda praca powinna być wykonana samodzielnie i przedstawiać własną wizję dziecka. Praca może być wykonana techniką: rysunku, grafiki, kolażu, za pomącą pasteli. Może być namalowana dowolnie wybranym rodzajem farb. Prosimy o wyłączenie materiałów i elementów nietrwałych, wypukłych i tłustych tj. plastelina, materiały sypkie. Preferowana kartka płaska, format kartki: A4, składana na pół. Jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę konkursową. Na pracy widoczny powinien być herb Miasta Jasła. Praca musi być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora. Prace plastyczne zgłoszone do konkursu nie podlegają zwrotowi.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są do złożenia wraz z pracą konkursową FORMULARZU ZGŁOSZENIA i zapoznania się z KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ RODO oraz REGULAMINEM KONKURSU. Dokumenty te udostępnione są do pobrana poniżej.

Rozstrzygnięcie konkursu w kategoriach muzealnych, odbędzie się zwyczajowo tydzień przed WIELKANOCĄ. W tym roku przewidziane jest na 3 kwietnia. Wyniki w kategorii UM/CITiK udostępnione będą do 29 marca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEGOROCZNYM KONKURSIE !!!

Przepiękne pisanki widoczne na fotografii wykonane zostały przez niezwykle zdolnych rękodzielników z Osobnicy, św. pamięci Danutę Głowaty i Leszka Zawalskiego.