Zapraszamy na wystawę broni historycznej i współczesnej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę tj 25.08.2019r. w Muzeum Regionalnym w Jaśle ul. Stanisława Kadyiego 11.

Jest to trzecia wystawa podkarpacka, wcześniejsze wystawy odbyły się w Krośnie.

Na wystawie prezentowana będzie broń strzelecka z okresu I i II wojny światowej oraz broń powojenna aż do czasów współczesnych włącznie z aktualną bronią bojową oraz sportową.

Wszystkie egzemplarze broni są w doskonałym stanie zachowania z pełnymi wojskowymi oznaczeniami, oryginalnym wykończeniem czy oksydowaniem pochodzącym z właściwej historycznie epoki.

Można będzie obejrzeć unikatową w skali światowej kolekcję przedwojennych polskich pistoletów Vis wz.35. Jest to wyjątkowa broń, uznawana za jedną z najlepszych konstrukcji broni krótkiej w owym czasie na świecie, niestety do wybuchu II wojny wyprodukowano niecałe 50 tysięcy sztuk tych pistoletów. Przedstawiamy zbiór tych pistoletów obejmujących zarówno roczniki produkowane przed wojną, jak również produkowane przez okupanta serie niemieckie. Pojedyncze egzemplarze tej broni można obejrzeć tylko w niektórych muzeach czy zbiorach prywatnych, często zagranicznych.

Kolejne kolekcje warte polecenia to : amerykańska broń strzelecka z okresu I-II wojny światowej, obejmująca odmiany kultowego pistoletu Colt 1911 w różnych wersjach oraz broń długą, snajperską czy znany z filmów o czasach prohibicji pistolet maszynowy Thompson M1928A1, kolekcja rewolwerów amerykańskich systemu Colt SAA przypominających nam czasy dzikiego zachodu, kolekcja rewolwerów Nagant wz. 1895 i wiele innych cennych egzemplarzy.

Broń współczesna to broń krótka i długa używana w wojskach europejskich i amerykańskich oraz jednostkach policji.

Dodatkowa atrakcja to profesjonalny laserowy trenażer strzelecki, na którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił strzelając do elektronicznej tarczy i od razu ocenić swoje wyniki na monitorze komputera jak również skonsultować je z trenerem który na co dzień zajmuje się nauką strzelectwa na poziomie profesjonalnym i wyczynowym.

Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy !

Organizatorzy wystawy.