24 sierpnia 2019 r. do Jasła tradycyjnie przyjechał pociąg z Krakowa wiozący uczestników tegorocznych Dni Wina. Swoją przygodę z Jasłem rozpoczęli od zwiedzenia naszej muzealnej wystawy „Chleb i Wino” ulokowanej w poczekalni dworca kolejowego. Po poczęstunku udali się na jasielski rynek, a więc do serca tego corocznego, dobrze już znanego festiwalu, gdzie czekały na nich stanowiska winiarskie z różnorodnych zakątków Jasła, Polski i Europy. Naszą wystawę w tym szczególnym dniu obejrzało więc blisko 300-tu w ten sposób przyjezdnych, oraz grono miejscowych.

Na dostępnej dla zwiedzających wystawie „Chleb i wino” zaprezentowane są fotografie PODKARPACKICH WINNIC i tradycyjne WIEŃCE DOŻYNKOWE z regionów POGÓRZA m.in. z Czermnej, Szerzyn – przysiółka Nagórze i Nadole, Święcan, Skołyszyna, Liwocza i z Długiego.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Oto fotorelacja z wydarzenia: