Jasielskie muzeum zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty plastyczne, które poprowadzą artyści z Ukrainy: Kateryna Lemesheva i Sergej Garkavij. Warsztaty odbędą się w sobotę 6 lipca o godz. 10.00 w budynku muzeum. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w MRJ.

Artyści przyjeżdżają do Jasła z okazji organizowanej w muzeum wystawy malarstwa pt. Dialog prezentującej ich dwa odmienne spojrzenia na świat. Nie jest to pierwszy pobyt malarzy w naszym mieście. Oboje znani są w jasielskim środowisku artystycznym, Sergej prezentował swoje prace w MalGalerii prowadzonej przez państwa Samborskich, Kateryna przebywała w Jaśle jako gość. Przy okazji pobytu, artyści poprowadzą warsztaty malarstwa dla dzieci i młodzieży. Warsztaty będą wyjątkową okazją dla ich uczestników do poznania technik malarskich pod okiem profesjonalnych artystów, ale też doświadczonego pedagoga, jakim jest Kateryna Lemesheva, pracująca na co dzień jako nauczyciel rysunku, malarstwa i kompozycji.

Zapraszamy osoby o zacięciu artystycznym, tych, którzy stawiali już pierwsze kroki w magicznej dziedzinie malarstwa oraz tych, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił i być może odkryć drzemiący w nich talent. Udział w warsztatach to gwarantowana  nauka i zabawa oraz doskonały sposób na barwne rozpoczęcie wakacji.

Muzeum zapewnia profesjonalne materiały do pracy: podkłady, farby, pędzle, werniks itp. Ilość miejsc jest ograniczona, konieczne wcześniejsze zapisy w muzeum.

KATERYNA LEMESHEVA – Urodzona w 1985 w miejscowości Izmaił (Odessa) na Ukrainie. Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistycznej, specjalność projektant sztuki oraz Południowo Ukraińskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, wydział grafiki. Nauczyciel rysunku, malarstwa i kompozycji w Szkole Artystycznej dla Dzieci w Izmaił. Brała udział w wielu ukraińskich i międzynarodowych wystawach i sympozjach artystycznych. Jest członkiem Związku Narodowego Artystów Ukraińskich oraz francuskiego stowarzyszenia Światowa Akademia Sztuki. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych plenerach malarskich. 18 wystaw indywidualnych m.in.: Nova Zagora (Bułgaria), Skopje (Macedonia), Izmaił (Ukraina), Konsulat Generalny Bułgarii, Odessa (Ukraina), Muzeum Literatury, Odessa (Ukraina), Galeria Sztuki, Izmaił (Ukraina), Kijów (Ukraina), Białogród nad Dniestrem (Ukraina). Jej prace znajdują się w muzeach i prywatnych zbiorach na Ukrainie, w Rosji, Słowenii, Bułgarii, Czarnogórze, Grecji, Macedonii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Turcji i Stanach Zjednoczonych.

SERGEJ GARKAVIJ – Urodzony w 1964 w Białogrodzie  nad  Dniestrem (hist. Akerman). Ukończył Akademię Architektury w Odessie. Akermańską Szkołę Plastyczną ? Artysta, projektant i poeta. Projektuje, maluje, wykonuje też grafiki. Autor wielu projektów architektonicznych i wystroju wnętrza. Wykonywał mozaikę florencką (pietra  dura). Realizacje jego projektów można zobaczyć w ponad 120 miejscach Europy. Jest dyrektorem  artystycznym klubu “Argo” w Białogrodzie oraz  organizatorem na Ukrainie odbywających się od 2010 r. międzynarodowych plenerów artystycznych “Kolor Aksamitu”. Prowadzi stałą galerię w Białogrodzie, założył odpowiednik polskiego związku artystów z tego regionu, któremu przewodzi. Brał udział w bardzo wielu wystawach  zbiorowych na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Polce i w Niemczech. Miał 15 wystaw indywidualnych, z czego 4 w Polce. Ostatnia, w 2016 r. miała miejsce w MalGalerii w Jaśle. Jego prace znajdują się w  prywatnych kolekcjach,  między innymi w Holandii,  Norwegii, Finlandii, Maroku.