W wakacyjny lipiec i sierpień w każdy wtorek,

serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, te małe i te duże do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu przy zastępczej siedzibie MUZEUM, na ul. Wincentego Pola 41.

Zajęcia odbywać się będą od godz. 10:00 do godz.12:00 oraz od 13:30 do 15:00.

W każdy wtorek po zajęciach (10:00 – 12:00/koszt 10 zł) z muzealnymi instruktorami,

od godz. 13:30 do godz. 15:00 odbywać się będą warsztaty budowania latawców ze znanym modelarzem Panem Andrzejem Krupą. W tym przypadku koszt całego cyklu modelarstwa, składającego się z czterech spotkań wynosi 20 zł.

W godzinach warsztatów prowadzić będziemy tradycyjne zabawy ruchowe, m.in. toczenie koła za pomocą patyka.

06 lipca i 03 sierpnia:

„Świat papieru; Pogórzańskie stroje ludowe”: kolorowanki, wycinanki, naklejanki.

Cała zabawa ma istotną wartość edukacyjną, ponieważ w jej trakcie dzieci dowiedzą się, jak wyglądały i nazywały się poszczególne elementy tradycyjnego stroju ludowego. Jakie wzory i motywy zdobnicze były charakterystyczne dla regionu POGÓRZA. Jak POGÓRZANIE ubierali się latem a jak zimą. Jakie stroje nosili na co dzień a jakie od święta święta.

13 lipca i 10 sierpnia

„Kopiuj mistrza”

Będą to warsztaty plastyczne polegające na odwzorowywaniu wybranych prac malarskich m.in. Jana Wodyńskiego, na szklanych płytkach. Dzieci malować będą farbami akrylowymi. Do każdego obrazka na szkle dostaną drewniane podstawki, utrzymujące go w pionie.

20 lipiec i 17 sierpień

„Świat Gliny”

To warsztaty na których naczynka lepione będą metodą wałeczkową oraz zdobione różnorodnymi technikami pradziejowymi i średniowiecznymi.

27 lipiec i 24 sierpień

„Legendy jasielskie”.

W tym czasie zaproponujemy dzieciom wysłuchanie najbardziej znanych jasielskich legend, by potem mogły je zobrazować i powalczyć o tytuł “Mistrza wyobraźni”.

Zainteresowane grupy prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie się na określony dogodny termin

Wszystkie prace powstałe na warsztatach pozostają w posiadaniu dzieci.

Miejsce:

Budynek lub ogród na Wincentego Pola 41.

Czas:

Każdy wakacyjny wtorek lipca i sierpnia: 10:00 – 12:00 i 13:30 – 15:00