Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do udziału w wyjątkowych świątecznych warsztatach florystycznych. Podczas zajęć każdy z uczestników nie tylko pozna tajniki technik florystycznych oraz możliwości wykorzystania i zasady postępowania z kwiatami i roślinami, ale własnoręcznie wykona przynajmniej dwie dekoracje bożonarodzeniowe, które będzie mógł zabrać ze sobą. Będą one doskonałym wstępem do świątecznej dekoracji domu lub miejsca pracy.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które kochają kwiaty i chcą poszerzyć swoją wiedzą i umiejętności. Zajęcia będą miały formę ćwiczeń praktycznych, teoria podawana będzie w trakcie wykonywania prac. Wykorzystywany będzie żywy materiał roślinny dobrej jakości oraz różnorodne dodatki. Forma szkolenia pozwoli na rozwijanie florystycznych umiejętności i kreatywne poszerzanie wiedzy. Uczestnicy poznają sposoby i techniki wykonywania dekoracji świątecznych z materiałów organicznych i syntetycznych oraz różne formy dekoracji tj. stroiki stojące i do powieszenia, wianki, nowoczesne choinki.

Wysoki poziom warsztatów gwarantuje osoba prowadzącej. Pani Grażyna Korzekwa to szkoleniowiec z najwyższymi kwalifikacjami i wieloletnią praktyką. Jest absolwentką ogrodnictwa ze specjalizacją Rośliny ozdobne Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, holenderskiej szkoły DFDA, mistrzem i instruktorem florystyki oraz międzynarodowym sędzią florystycznym. Brała udział w wielu pokazach i imprezach florystycznych. Prowadzi w Krakowie autorskie szkolenia florystyczne na trzech poziomach oraz tematyczne warsztaty: ślubne, pogrzebowe, świąteczne.

Czas trwania warsztatów: 3 godziny, koszt: 100 zł. od osoby, ilość miejsc ograniczona. Informacje, zapisy w MRJ.