Muzeum Regionalne w Jaśle im. Stanisława Kadyiego i Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle zapraszają w piątek 14 kwietnia o godz.16.00 na spotkanie z Wojciechem Glanowskim, autorem pierwszego komiksu o zagładzie Jasła.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Jaśle, ul. Kadyiego 11.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia komiksu z autografem autora.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!!!

„Jasło” to komiks realistyczny, to komiks przytłaczający, to rzecz drobiazgowa i pozostająca z tyłu głowy. Ostrzegam – nie znajdziecie dobrej zabawy, czy frajdy podczas lektury. Znajdziecie za to wiele emocji i ogromną dojrzałość.

Wojciech Glanowski oddaje hołd miastu Jasło. Za pomocą hiperrealistycznych kadrów pozwala nam spojrzeć na to, co hitlerowcy uczynili z Jasłem w roku 1944. Wraz z losami miasta, śledzimy także historię ocalałych. Od momentu, gdy zostałem ojcem – przestałem oglądać filmy i seriale w typie “Pianisty”, czy “Listy Schindlera”. Wracam do takich obrazów jedynie zawodowo, pracując z młodzieżą. Komiks Glanowskiego został we mnie i pewnie długo się nie pozbędę z głowy tych obrazów. Ale – oczywiście, doceniam tę siłę, będącą przestrogą, będącą nauką, wzmacniająca świadomość. Nade wszystko “Jasło” powinni przeczytać uczniowie – młodzież w klasie ósmej, ich starsze koleżanki, koledzy w liceach. Powinni wiedzieć, pamiętać. Bo wiadomo co dzieje się z tymi, którzy historii się wypierają, którzy o niej zapominają.”(źródło: https://www.facebook.com/groups/wCentrumKomiksu/posts/5936758469754014/.