Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza do udziału w konkursie plastycznych adresowanym do osób dorosłych mających artystyczne pasje pod hasłem „In vino veritas”.

Celem organizowanego Konkursu jest pobudzenie pasji tworzenia, rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych oraz docenienie twórców i pasjonatów. Tematem Konkursu są tradycje winiarskie regionu jasielskiego, rozwijające się od lat 80. ubiegłego wieku. Interpretacja tematu jest dowolna, prace mogą odnosić się zarówno do uprawy winorośli, wytwarzania wina, jak i elementów biesiadnych i historycznych. Istotnym elementem jest nawiązanie do Miasta Jasła lub regionu jasielskiego. Technika pracy jest dowolna. Przewidziane są nagrody pieniężne.

Wybrane prace zgłoszone do Konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Muzeum zastrzega sobie również przejęcie prac nagrodzonych na własność. Wszystkie szczegóły odnośnie zgłoszeń i przebiegu Konkursu znajdują się w Regulaminie. Zachęcamy do udziału! Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca. Formularz Zgłoszeniowy jest do pobrania ze strony internetowej muzeum.

Jest to druga edycja konkursu. Poprzednia, ubiegłoroczna, spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Prace konkursowe spłynęły praktycznie z całej Polski. Wykazywały się wyjątkową różnorodnością technik oraz kreatywnością i pomysłowością w interpretacji tematu. Pokonkursowa wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, a nabyte przez muzeum prace zdobią dziś salę ekspozycyjną na pierwszym piętrze.

BC/MRJ