Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na spotkanie z Romanem Frodymą, przewodnikiem turystycznym, znawcą tematyki cmentarzy wojennych w Galicji z lat 1914-1918, które odbędzie się 21 listopada 2019, o godz. 16:00 w budynku MRJ, przy ul. Kadyiego 11. Promocja najnowszej książki autora pt. „Cmentarze wojenne z I wojny światowej. Część III – Gorlice, Pilzno, Łużna.” połączona będzie  z wykładem oraz możliwością nabycia publikacji autora.

Roman Frodyma –  długoletni działacz PTTK, przewodnik beskidzki turystyki pieszej i górskiej, pilot wycieczek, honorowy przodownik GOT. Badacz historii cmentarzy wojennych, prowadzi działania na rzecz ratowania zapomnianych miejsc spoczynku żołnierzy z I wojny światowej na terenie dawnej Galicji, gromadzi dokumentacje historyczną, fotograficzna i opisową.

Autor licznych publikacji w regionalnych czasopismach „Płaj”, Magura”, „Dębina”, Region Jasielski”, trzytomowy przewodnik „Galicyjskie Cmentarze Wojenne”, „Cmentarze wojenne z I wojny światowej na ziemi tarnowskiej”, „Cmentarze wojenne z I wojny światowej. Część I – Okręg I: Jasło, Okręg II: Nowy Żmigród”.