W tym roku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 12-13 maja na terenie jasielskiego Generatora Nauki GEN zorganizowana została GENialna MAJówka z Funduszami Europejskimi. Organizatorami GENialnej MAJówki było Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Miasto Jasło. Celem wydarzenia była promocja funduszy europejskich, dzięki którym w Jaśle w ostatnich latach m.in. rozbudowano i zmodernizowano Muzeum Regionalne oraz powstał Generator Nauki GEN. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w licznych warsztatach, grach, zabawach i konkursach. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z bogatych zasobów GEN-u. Z przygotowanych atrakcji skorzystało ponad 2000 osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność, otwartość i uśmiech.

W trakcie „majówki” Wydział Rewitalizacji i Strategii prowadził działania otwierając cykl spotykań pod hasłem „Poczuj miętę do rewitalizacji”. Odwiedzający nas mieszkańcy chętnie rozmawiali na temat rewitalizacji i zieleni, wypełniali ankietę, za co otrzymywali doniczkę z wybranym przez siebie ziołem. W sumie przygotowano 400 ziół (między innymi: bazylia, cząber, mięta, rozmaryn, oregano, szałwia, melisa).

Natomiast Wydział Gospodarki Komunalnej prowadził działania informacyjno-komunikacyjne w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi – „Poznaj nowy PSZOK w Jaśle”. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej. Obiekt ten został rozbudowany i zmodernizowany w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu Infrastruktura i Środowisko.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.