Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Wakacyjne spacery z przewodnikiem po Jaśle”. Spacer tym razem rozpoczął się nietypowo bo w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Po zakończonym remoncie uczestnicy mogli zobaczyć efekt remontu budynku muzealnego i w bardzo skróconym czasie posłuchać o nowych ekspozycjach muzealnych. Dziękujemy pani Barbarze Czajce za bardzo interesujące wprowadzenie w świat sztuki malarzy Jana Wodyńskiego i Piotra Betleja oraz rzeźbiarza Bogdana Samborskiego.

Dalsza część spaceru po Trasie śródmiejskiej odbywała się pod przewodnictwem Pana Przemysława Misiołka, który w niezwykle ciekawy sposób przybliżył historię takich miejsc w Jaśle jak Hotel Krakowski, Rynek, kościół farny, cmentarz na ulicy Zielonej, I Liceum i Kaplica Gimnazjalna. Spacer zakończył się w Parku Miejskim w Glorietce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejny spacer 18 sierpnia 2022 r.