Miło nam zawiadomić, że został rozstrzygnięty III KONKURS WIELKANOCNY MUZEUM REGIONALNEGO W JAŚLE na najpiękniejszą pisankę tradycyjną oraz najciekawszą pisankę współczesną.

Jury w składzie: Alfred Sepioł, Anna Brożyna, Barbara Czajka i Adrianna Napiórkowska – Bek, przyznało:

w kategorii najładniejsza pisanka tradycyjna:

– I miejsce – Gabriela Depczyńska

– III miejsce – Anna Kołdarz

– III miejsce – Maria Sanicka

– III miejsce – Emil Kania

– wyróżnienie – Adrianna Górka

– wyróżnienie – Grażyna Jaśko

– wyróżnienie – Beata Zięba

– wyróżnienie – Sylwestra Małek

w kategorii najciekawsza pisanka współczesna:

– I miejsce – Emilia Juszczak

– II miejsce – Anna Barnuś

– III miejsce – Martyna Piórek

– wyróżnienie – Teresa Rąpała

Ponadto zdecydowaliśmy się na zakup niektórych z pozostałych prac do muzealnej kolekcji.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy, że pomimo ciężkiego czasu pandemii zmobilizowali siły twórcze. Wynikiem tej pasji jest 90 pięknych pisanek, które ocenialiśmy długo i zgodnie.

Wręczenie nagród ze względów pandemicznych planujemy wstępnie po 9 kwietnia, rozważamy także wystawę pokonkursową w CITiKU.

Wszystkich miłośników tradycji pozdrawiamy, życząc pomimo przygnębiającej sytuacji, spokojnych i ZDROWYCH Świąt Wielkiej Nocy.