9 maja 2019 roku w Jasielskim Domu Kultury, w ramach jubileuszu 50-lecia Muzeum Regionalnego w Jaśle,  odbyła się premiera filmu “Jan Wodyński. Zapisane kolorem” w reżyserii Łukasza Wodyńskiego.

Po pokazie filmu, odbyło się spotkanie autorskie z twórcami, podczas którego reżyser Łukasz Wodyński i  twórca muzyki Bogusław Raatz zaprezentowali kulisy powstawania i realizacji projektu.

Dokument filmowy przybliża postać polskiego malarza wywodzącego się z Jasła. Jan Wodyński tworzył w środowisku polskich malarzy kolorystów. To także niezwykła i pełna dramatycznych zwrotów historia artystycznego rodu, z którego wywodzi się wielu odznaczonych dla polskiej kultury twórców. Atmosferę dopełnia magiczna ścieżka dźwiękowa, która prowadzi widza przez całą narrację.

tytuł: „Jan Wodyński – zapisane kolorem”

reżyseria: Łukasz Wodyński
muzyka: Question Mark
produkcja: Urząd Miasta w Jaśle
koprodukcja: Muzeum Regionalne w Jaśle

rok produkcji: 2019 r.

Płyty DVD z filmem do nabycia w MRJ.