W dniu 27 stycznia w Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż pełnej ciepła i koloru artystki Pani Marty Wachel. Jej barwne prace stworzone metodą batiku zachwyciły licznie przybyłych gości, wśród których znajdowało się grono przyjaciół i znajomych artystki oraz jej najbliższa rodzina. Miło nam, że mogliśmy także gościć przedstawicieli władz Jasła oraz zaprzyjaźnionych Instytucji Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury oraz Jasielskiego Domu Kultury, w którym artystka zaczynała swoją przygodę z tą niezwykłą sztuką. Wśród eksponowanych prac obejrzeć można bajkowe anioły, ludowe wyobrażenia świętych, nostalgiczne postacie takie jak m.in. Charlie Chaplin, tajemnicze zwierzęta i malownicze kwiaty. Wśród celebrujących wernisaż batiki Marty wywoływały wiele pozytywnych emocji, jedni wracali do wspomnień z dzieciństwa, inni upatrywali w eksponowanych obrazach zapowiedź przyszłych zdarzeń. Co istotne w jednym i drugim przypadku wyczuwalna była radość, która zdefiniowała ten wernisaż.

Artystce gratulujemy, ciesząc się jej sukcesem i podziwem tak licznej rzeszy ludzi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz na wystawę czynną do 31 marca.

ANB/MRJ