Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wystawę pokonkursową „In vino veritas”. Wystawa jest pokłosiem organizowanego po raz drugi konkursu plastycznego dla dorosłych pod tym właśnie tytułem.

Celem Konkursu jest rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych oraz docenienie twórców i pasjonatów. Tematem są tradycje winiarskie regionu jasielskiego, rozwijające się od lat 80. ubiegłego wieku.

Jest to druga edycja konkursu. Poprzednia, ubiegłoroczna, spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Prace konkursowe spłynęły praktycznie z całej Polski. Wykazywały się wyjątkową różnorodnością technik oraz kreatywnością i pomysłowością w interpretacji tematu. Pokonkursowa wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, a nabyte przez muzeum prace zdobią dziś salę ekspozycyjną na pierwszym piętrze.

Obecna edycja przeszła oczekiwania organizatorów, wpłynęło ponad dwa razy więcej zgłoszeń niż w roku ubiegłym. Prace prezentują też wysoki poziom i charakteryzują się pomysłowością w podejściu do tematu oraz różnorodnością technik. Wszystkie zgłoszone prace podziwiać można już teraz na ekspozycji czasowej. Ocena jurorów będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu, a uroczyste ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane podczas XVII Międzynarodowych Dni Wina 27 sierpnia o godz. 15.00.

Wystawa czynna będzie do końca września.

Poniżej prezentujemy fotografie wszystkich prac przedstawionych do oceny konkursowej.