Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę plastyków związanych  Jasłem. Ekspozycja zatytułowana „NAM WSPÓŁCZEŚNI” eksponowana będzie do końca lutego przyszłego roku. Wernisaż odbędzie się w piątek 8 grudnia o godz. 17.00.

W sali na pierwszym piętrze, poświęconej historii miasta, muzeum pokazuje kolekcję współczesnych artystów plastyków związanych z Jasłem. Od kilku lat, instytucja stara się regularnie co roku nabywać choć po kilka prac miejscowych twórców, gromadząc w ten sposób swoistą regionalną spuściznę dla przyszłych pokoleń jaślan. Obecny zbiór jest już na tyle bogaty, że zapełnia szczelnie salę ekspozycyjną tworząc spójną, choć różnorodną wystawę zdolną przyciągać odwiedzających. Zaprezentowane prace to głównie malarstwo, ale są też kolaże, rzeźby, grafiki i fotografie. Wśród nazwisk przytoczyć można:

• Piotr Betlej
  • Anna Brożyna
  • Mieczysław Burda
  • Wiesław Czechowicz
  • Jan Dyląg
  • Roman Górka
  • Kazimierz Hamada
  • Tomasz Kasprzyk
  • Ireneusz Kopacz
  • Jan Kukułka
  • Adam Łyszczek
  • Tomasz Olbrot
  • Małgorzata Samborska
  • Bogdan Samborski
  • Mirosław Szudy.

Wystawa jest fascynującym spotkaniem z różnorodnością nie tylko technik twórczych i tematów, ale też osobowości, ekspresji, siły przekazu. Muzeum posiada bardzo bogate zbiory, których spora część pozostaje zazwyczaj w magazynach. Także w przypadku tej wystawy, ograniczonej pojemnością sali, musiano dokonać selekcji i ograniczono się do, jak określa tytuł „Nam współczesnych.”

BC/MRJ