W piątek 14 lipca odbył się wernisaż otwierający wystawę malarstwa Michała Marka. Wystawa prezentująca ostatnie dwadzieścia lat pracy twórczej artysty będzie udostępniona do końca wakacji. Sam wernisaż przyciągnął wyjątkowo liczną publiczność.

Jasielskie muzeum, po zakończonym gruntownym remoncie, dysponuje piękną, dużą salą wystawienniczą, pozwalającą na organizację sporych wydarzeń. Takim niewątpliwie jest wystawa prezentująca malarstwo Michała Marka. Sam artysta, obecnie związany z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, gdzie pracuje i tworzy, dzieciństwo spędził w Jaśle. Z wielką przyjemnością wrócił teraz do rodzinnego miasta, by podzielić się swoją twórczością. Obrazy, dokumentujące ostatnie dwudziestolecie jego poszukiwań twórczych prezentowane były na kilku poprzednich wystawach, z łatwością więc odnajdujemy poszczególne cykle. Prace mogą imponować i onieśmielać formatami, ale przede wszystkim zachwycają mistrzostwem technik malarskich. Podczas piątkowego wernisażu wystawa zrobiła ogromne wrażenie na jego uczestnikach. Muzeum ma nadzieję, że przyciągnie również wielu oglądających podczas letnich miesięcy.