Zapraszamy serdecznie na wystawę ukraińskiego artysty “NIEPOKÓJ”. Wystawa prezentuje ostatnie prace malarza. Sergej Garkavij gości w murach naszego muzeum już po raz drugi. Od jego poprzedniej wizyty zmienił się jednak świat, zmieniła się więc też jego sztuka.

Wszystkie prace pokazywane na wystawie są do nabycia. Zachęcamy do zakupów i okazania w ten sposób wsparcia w tej trudnej chwili.

Sergej Garkavij – urodzony w 1964 w Białogrodzie  nad  Dniestrem (hist. Akerman). Ukończył Akademię Architektury     w Odessie i Akermańską Szkołę Plastyczną. Artysta, projektant i poeta. Projektuje, maluje, wykonuje też grafiki. Autor wielu projektów architektonicznych i wystroju wnętrza. Wykonywał mozaikę florencką (pietra dura). Realizacje jego projektów można zobaczyć w ponad 120 miejscach Europy. Jest dyrektorem  artystycznym klubu “Argo” w Białogrodzie oraz organizatorem na Ukrainie odbywających się od 2010 r. międzynarodowych plenerów artystycznych “Kolor Aksamitu”.

Prowadzi stałą galerię w Białogrodzie, założył odpowiednik polskiego związku artystów z tego regionu, któremu przewodzi.

Brał udział w bardzo wielu wystawach  zbiorowych na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Polce i w Niemczech. Miał 15 wystaw indywidualnych, z czego 4 w Polce. W 2016 r. pokazywał swoje prace w MalGalerii w Jaśle, w 2019 zaś w jasielskim muzeum. Jego prace znajdują się w  prywatnych kolekcjach,  między innymi w Holandii,  Norwegii, Finlandii, Maroku.