Dr Stanisław Kadyi był człowiekiem o wielostronnych zainteresowaniach. Interesował się przyrodą i poszukiwał jej śladów kopalnych. Udało mu się stworzyć unikalną kolekcję paleontologiczno-przyrodniczą. Zawiera ona blisko 2000 okazów. Kolekcji paleontologiczno-przyrodniczej poświęcony jest kolejny film z cyklu Zbiory Muzeum Regionalnego w Jaśle online.

Dr Stanisław Kadyi na tle swojej kolekcji paleontologicznej, Jasło, lata 60-te XX w

Muzeum Regionalne w Jaśle realizuje zadanie Zbiory Muzeum Regionalnego w Jaśle online. Jest ono finansowane ze Środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Kultura w sieci.

Powstało 10 filmów. Filmy ukazują kolekcje tematyczne Muzeum. Jeden z nich poświęcony jest unikalnej kolekcji orłów wojskowych i orłów formacji mundurowych używanych w XX w. Można go obejrzeć na kanale filmowym: Zgodnie z projektem na stronie Muzeum zamieszczony został katalog 1000 obiektów z naszych zbiorów. Jest dostępny na stronie Muzeum w zakładce Zbiory.