Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy zapraszają po raz kolejny pasjonatów fotografii oraz winiarzy do udziału w otwartym konkursie fotograficznym. Pretekstem do tegorocznej edycji konkursu są słowa Galileusza „Wino to światło słońca…”

Przedmiotem Konkursu są prace fotograficzne przybliżające środowisko naturalne winnic i ich otoczenia ze szczególnym uwzględnieniem czynników atmosferycznych, w szczególności światła słonecznego jako elementu mającego wpływ na to jak postrzegamy otaczający nas świat, czynnik kształtujący nastrój i atmosferę. Interpretacja tematu jest dowolna. O fotografii często mówi się, że jest to malowanie światłem. Obie dziedziny są więc w tym roku szczególnie sobie bliskie. Celem Konkursu jest uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody, a wybrane prace fotograficzne pokazane zostaną na wystawie pokonkursowej.

Konkurs ma charakter otwarty. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na wskazany adres mailowy muzeum zgłoszenia zgodnie z Regulaminem dostępnym na stronach Organizatorów. Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć. Do Konkursu należy zgłaszać wyłącznie prace autorskie, w formacie cyfrowym. Nie dopuszcza się korekt zdjęcia polegających na stosowaniu fotomontażu, a także nanoszenia dodatkowych oznaczeń. Prace ocenione zostaną przez powołane przez Organizatorów jury. Dodatkowo Muzeum zorganizuje, wzorem ubiegłego roku, za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku internetowe głosowanie na „Nagrodę publiczności”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Mamy nadzieję na zaangażowanie osób chcących rozwijać swoją pasję fotograficzną, w tym winiarzy. Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe.

BCz/MRJ