Muzeum Regionalne w Jaśle, ogłasza KONKURS BOŻONARODZENIOWY, na najciekawszy wywiad (kategoria I) dotyczący regionalnych tradycji kolędniczych, oraz na najsmaczniejszy makowiec, sernik bądź piernik (kategoria III).

Ponadto, MRJ wraz z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle, zachęca do udziału w konkursie na najładniejsze ozdoby świąteczne (kategoria II).

Wszystkie prace konkursowe (kategorii I, II i III), składamy w siedzibie Muzeum Regionalnego w Jaśle, przy ulicy Stanisława Kadyiego 11. Prace tj. spisane wywiady, oraz ozdoby świąteczne można składać do 10 grudnia, do godziny 14:30. Natomiast wypieki, wyłącznie 11 i 12 grudnia, do godziny 14:30.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wraz z przedmiotem konkursowym złożyć czytelnie wypełnioną KARTĘ ZGOSZENIA, oraz podpisaną ZGODĘ dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Dokumenty te zawiera formularz dostępny na stronie muzeum, znajduje się tam także informator. Wymienione dokumenty, wraz z regulaminem pozyskać można, również w siedzibie Muzeum.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Jaśle 13 grudnia o godz. 16:30.

Dopełnieniem konkursu, będą grudniowe warsztaty plastyczne, oraz wystawa czasowa pt. „Jasielskie kolędowanie”. Pośród muzealnych eksponatów, szopek, figurek kolędników i pająków ze słomy, tworzyć będziemy ozdoby świąteczne w nawiązaniu do dawnych tradycji ludowych. Alternatywą dla najmłodszych będzie wykonanie OBRAZKA przedstawiającego centralne postaci obrządku kolędniczego. Przewodnią ideą tychże warsztatów jest to, aby dzieci zapamiętały jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i symboliki kolędników. W okresie pokonkursowym, zapraszamy na odczyty nagrodzonych wywiadów.

Serdecznie zapraszamy.