Muzeum Regionalne w Jaśle w ramach świętowania tegorocznych Dni Jasła zaprasza na wyjątkowy koncert najpiękniejszych pieśni i piosenek żydowskich. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia w Sali widowiskowej JDK, jest nieodpłatne, wystarczy odebrać wejściówkę w MRJ, JDK lub CITiK.

W koncercie wystąpią Anna Cisak i Urszula Makosz wraz ze znakomitymi muzykami: Pawłem Pierzchałą (piano) i Michaelem Jonsem (skrzypce, instrumenty perkusyjne).

W ten liryczny wieczór dzięki wytwornym muzyczno-teatralnym aranżacjom przeniesiemy się do czasów, które pamięta już niewielu. Artyści – przez dziesięciolecia związani ze sceną żydowską w Polsce – zaprezentują nie tylko tradycyjne pieśni i piosenki żydowskie wywodzące się z Galicji, ale i współczesne kompozycje o tematyce żydowskiej. Akompaniujący im muzycy wydobędą ze swoich instrumentów emocjonujące dźwięki, napełniające zarówno nostalgią, jak i radością bycia tu i teraz. Nie da się ukryć, owa czwórka wykonawców ma tę muzykę po prostu we krwi.