Pierwszego czerwca w Ogródku Jordanowskim odbyła się pełna niesamowitych atrakcji impreza z okazji Światowego Dnia Dziecka. W wydarzeniu tym brały udział wszystkie instytucje kulturalne z Jasła, m.in. Muzeum Regionalne w Jaśle. Tradycyjnie udostępniliśmy dzieciom kartonowe koniki na biegunach imitujące drewniane zabawki typu ludowego, które stały się już symbolem prowadzonych przez nas warsztatów.

Poza tym za pomocą przygotowanych wzorników, tworzyliśmy wraz z dziećmi obrazki typu udowego, naklejanki i wycinanki, opowiadając im równocześnie o ludowym zamiłowaniu do symetrii, harmonii i przyrody. Ponadto podczas warsztatów gościliśmy znanego jasielskiego rzeźbiarza i pedagoga Pana Adama Rąpałę, który uczył dzieci sztuki robienia zabawek z papieru i gazet, były to m.in. harmonijki,
zwierzątka, samoloty, łódki ect…

Jednakże największą popularnością cieszyła się opowieść o chłopcu, którego losy obrazowane były właśnie papierowymi składankami, powstającymi z jednego kawałka kartki. Dużym powodzeniem cieszyły się również zabawne opaski na głowę w kształcie żabek i boćków. Stanowisko MRJ odwiedziło ok. 100 osób. Relację z wydarzenia obejrzeć można na zamieszczonych poniżej zdjęciach.