W czwartek 29 listopada 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Jaśle, odbyło się spotkanie z Panem Marcinem Wójcikiewiczem, sierżantem sztabowym Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, pomysłodawcą i właścicielem modelu przedwojennego, nieistniejącego już budynku dworca kolejowego w Jaśle.

Zainteresowane osoby miały przyjemność zapoznać się ze zgromadzoną dokumentacją i wysłuchać historii całego procesu tworzenia modelu dworca. Praca nad otworzeniem budynku dworcowego trwała od 2015 i wymagał zgromadzenia wielu archiwalnych dokumentów, fotografii i pocztówek. Bardzo pomocne  były informacje uzyskane od Pana Andrzeja Krupy, osoby pamiętającą  wygląd przedwojennego dworca. Rezultatem jest model, który jest odwzorowaniem w najdrobniejszych szczegółach nieistniejącej już stacji, który został wykonany w skali 1:87 przez firmę Stangel PPU ze Zgierza.

W planach Pana Marcina Wójcikiewicza jest stworzenie makiety odwzorowującej pełną przedwojenną infrastrukturę kolejową stacji Jasło.

Po prelekcji Pana Marcina Wójcikiewicza zainteresowani mogli z bliska przyjrzeć się modelowi dworca i zadać szczegółowe pytania.

Życzymy powodzenia w realizacji planów.