W sobotę 11 stycznia 2020 r. o godz. 15:00 w Muzeum Regionalnym w Jaśle odbędzie się spotkanie autorskie z Teresą Czyżowicz-Tęcza promujące najnowszy tomik wierszy pt. „Adagio samotności”.

Teresa Czyżowicz-Tęcza urodziła się  2 października 1973 roku w Jaśle. Z wykształcenia jest technikiem-ekonomistą o specjalności finanse i rachunkowość; rękodzielnikiem o specjalności: tkactwo, haft, koronka; instruktorem rękodzieła artystycznego o kwalifikacjach handlowych, turystycznych i pedagogicznych. Wieloletnia pracownica instytucji państwowych oraz placówek kulturalno-oświatowych i wychowawczych. Społeczniczka i miłośniczka nauki, kultury i sztuki. W prowadzonych przez wiele lat zajęciach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi propaguje i przekazuje tradycję polskiego rękodzieła artystycznego.

Jest laureatką III miejsca w XXIV edycji Konkursu Fotograficznego „Jasło Moje Miasto – Jasielskie ślady walki o niepodległość”.

W 2017 roku wydała debiutancki tomik poezji „Zmień swoje życie na lepsze” zawierający wiersze z lat 1994-2018.