W piątek 5 lipca odbył się wernisaż wspaniałej wystawy malarstwa pt. Dialog”. Autorzy prac: Kateryna Lemesheva i Sergej Garkavij byli obecni na otwarciu i przybliżyli zebranym swoje spojrzenie na sztukę. Zaprezentowano około 50 prac wykonanych głównie w technice olejnej, choć część z nich wykonana została w technice mieszanej, a kilka w technice enkaustyki. Artyści chętnie opowiadali o swojej pracy i doświadczeniach. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie.

6 lipca odbyły się warsztaty plastyczne poprowadzone przez naszych gości: Kateryna Lemesheva i Sergej Garkavyj. Mieliśmy wyjątkową możliwość spotkania z artystami i poznania nowych technik. Sergej pokazał w jaki sposób można nadać swoim pracom ciekawą fakturę uzyskaną poprzez zastosowanie farby lateksowej, a Kateryna opowiedziała o jednej z najstarszych technik malarskich jaką jest enkaustyka czyli malowanie woskiem. Na naszych oczach powstawał też nowy obraz. Było to wyjątkowe spotkanie i wyjątkowe przeżycie. Dziękujemy naszym gościom za to spotkanie.

Wystawa zatytułowana „DIALOG” dostępna będzie do 25 sierpnia. Wszystkie prezentowane prace są dostępne do nabycia.