9 maja w budynku Muzeum Regionalnego w Jaśle odbyła się uroczystość obchodów 50-lecia powstania jasielskiego muzeum.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się uroczystą galą z udziałem dostojnych gości, wśród których obecni byli burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian, z-ca burmistrza Elwira Musiałowicz – Czech, sekretarz miasta Jasła Paweł Rzońca, byli dyrektorzy MRJ Jan Wieczorek i Alfred Sepioł, przedstawiciele senator Alicji Zając, posła Bogdana Rzońcy, pracownicy Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Jasło, dyrektorzy zaprzyjaźnionych muzeów z Trebišova ze Słowacji, Biecza, Dukli, Krosna, Żarnowca, dyrektorzy i pracownicy jasielskich instytucji kulturalnych, członkowie Rady Muzeum, Polskiego towarzystwa Numizmatycznego o/Jasło, Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, szkół, byli pracownicy i przyjaciele muzeum.

Uroczystość rozpoczęto wystąpieniami dyrektora muzeum Mariusza Świątka i burmistrza miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Dyrektor, Mariusz Świątek, podziękował wszystkim przyjaciołom muzeum za pomoc w funkcjonowaniu muzeum. Wręczył także pamiątkowe dyplomy.

W drugiej części gali na ręce dyrektora Muzeum zaproszeni goście złożyli gratulacje i drobne upominki pamiątkowe.

Uczestnicy zwiedzili jubileuszową wystawę oraz nową ekspozycję na sali etnograficznej.