Noc Muzeów to cykliczna impreza zdobywająca z roku na rok coraz większą popularność. Polega ona na udostępnianiu odwiedzającym muzeów i innych instytucji kultury w godzinach nocnych. Po raz pierwszy odbyła się w 1997 r. w Berlinie i spotkała z bardzo ciepłym przyjęciem. Od tego czasu rozpowszechniła się na inne miasta Europy i świata i cieszy ogromnym zainteresowaniem. W Polsce pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 2003 r. w Poznaniu.

Muzeum Regionalne w Jaśle od wielu lat w wybrany dzień maja otwiera swoje podwoje i zaprasza nie tylko do bezpłatnego zwiedzania wystaw stałych i czasowych, ale też przygotowuje specjalne atrakcje t.j. warsztaty, koncerty, pokazy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Nie inaczej będzie i tym razem. Drugi rok z rzędu, do Nocy Muzeów dołącza Muzeum Lizaka. W tym roku majowa noc będzie niezwykle bogata w atrakcje, ponieważ w wyjątkowej imprezie łączą siły także inne instytucje kulturalne Jasła. Wszystkie szczegóły Nocy Muzeów i Majówki z kulturą znajdują się na plakatach.

W imieniu wszystkich zaangażowanych instytucji serdecznie zapraszamy!