Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na warsztaty z malowania na szkle towarzyszące słowackiej wystawie „Na szkle malowane”.

Zajęcia te prowadzone będą w listopadzie oraz grudniu dla grup szkolnych w godzinach nauki do godz. 14:30

oraz w co drugi czwartek (7 i 21) listopada dla indywidualnych uczestników, w tym dla grup międzypokoleniowych do godz. 16:30.

Warsztaty prowadzone będą przez pracowników MRJ, w tym przez Etnografkę Muzeum, nawiązującą do tradycyjnych wzorów i motywów ludowych regionu POGÓRZA. Korzystać będziemy z prawdziwego szkła oraz atestowanych, specjalistycznych farb. Zajęcia trwały będą ok. 45 minut. Oczywiście oprócz zaproponowanych wzorów, dzieci będą mogły wykazać się własną kreatywnością.

Ponadto, przy okazji warsztatów zapraszamy wszystkich uczestników do obejrzenia wystawy „Na szkle malowane”, a więc do zobaczenia prac słowackiej profesjonalistki w tej dziedzinie.

Koszt zwiedzenia wystawy czasowej „Na szkle malowane” – 2 zł.

Koszt warsztatów malarskich na szkle – 10 zł od osoby.

Uczestnicy zabierają swoje prace ze sobą.

Czekamy na zgłoszenia,

zapisy w siedzibie placówki lub telefonicznie: tel. 13 446 23 59.