Muzeum Regionalne w Jaśle ma zaszczyt zaprosić  9 listopada 2018 roku, o godz. 17.00, na wernisaż wystawy „Jaślanie w walce o Niepodległość”.

„Jaślanie w walce o Niepodległość” – wystawa z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę jest kolejnym wydarzeniem, z cyklu zaplanowanych na bieżący rok imprez towarzyszących obchodom 100-Lecia Odzyskania Niepodległości pod hasłem „Niepodległe Jasło 1918-2018”.

Wystawa poświęcona jest sylwetkom mieszkańców Jasła i okolic, którzy brali czynny udział w walce o Niepodległą Polskę. Na ekspozycji zostaną przedstawione fotografie, dokumenty i pamiątki, ze zbiorów własnych muzeum, związane z długą drogą, którą przebyli Polska i Polacy, do uzyskania niepodległości i suwerenności po 123 latach niewoli.

Wystawa będzie dostępna od 9 listopada 2018 do końca stycznia 2019 roku w  budynku Muzeum Regionalnego w Jaśle przy ul. Kadyiego 11.

Serdecznie zapraszamy.