Impreza odbyła się w Ogródku Jordanowskim i zgromadziła liczną rzeszę uczestników. Muzeum przygotowało dla uczestników piaskownicę małego archeologa. Uczestnicy zabawy pod opieką pani archeolog mogli spróbować swoich sił przy poszukiwaniu starożytnych artefaktów. Niektórzy z młodych poszukiwaczy mogli poczuć się jak profesjonaliści i po odnalezieniu fragmentów ceramiki i biżuterii, wypełniali metryczki z opisem stanowiska. Wydobyte artefakty stały się dla uczestników miłą pamiątką.

Dodatkową atrakcją była możliwość wykonania własnoręcznie zabawek z papieru. Na uczestników czekały papierowe szablony koników, które należało samodzielnie pokolorować i zapleść im grzywy. Zajęcia odbywały się pod opieką pracowników i stażystów  Muzeum Regionalnego w Jaśle.

Hasłem przewodnim Dnia Dziecka w bieżącym roku było „100 atrakcji na 100-lecie niepodległości”. By sprostać tej idei, Muzeum udostępniło rekonstrukcję munduru legionowego. Wszyscy chętni mogli się w nim sfotografować w   foto-budce. Dla wielu będzie to z pewnością inspiracją do przeszukania starych albumów i porównania swoich fotografii z fotografiami pradziadków.

Muzeum Regionalne dziękuje wszystkim za doskonała zabawę i zaprasza na kolejne imprezy.